Çevre

Sorgun Düşünce Kulübü olarak bu ayki dosyamızı hayatımızın her anında etkileşim içerisinde olduğumuz  “Çevre” konusuna ayırdık.

Gerçekten de son yıllarda çevreye ve kaynaklara verilen zararlar ciddi boyutlara ulaştı. Yeşil ve maviler hayatımızdan akıp giderken betonlaşma da ciddi boyutlara ulaştı. Tabi ki çevre sorunlarının ekonomik, kültürel vb. birçok sebebi olmakla birlikte temelde sorunun insan ya da çevre bilinci olmayan insan olduğu inkâr edilemez.

Bırakın gelecek nesillere yaşanılabilir bir çevre bırakmayı, yaşadığımız çevreye sahip çıkmak bile ciddi emek istiyor. Az gelişmişlik, eğitim yetersizliği, sorumluluk bilincinin yerleşmemesi gibi birçok neden çevremizi yaşanılamaz hale getiriyor.

İlk zamanlarda çevre koşullarına direnen insanlar varken maalesef günümüzde insana ya da insanlığa karşı direnen bir çevre var. Doymayan güdüler, plansız yapılaşma, sanayileşme beraberinde bir çok tehlikeyi sunuyor bizlere.

Yaşamımızın her anında bizlerle birlikte olan çevreyi biz de kendi bakış açımızla değerlendirmeye çalıştık. Keyifli okumalar dileriz.

SORGUN DÜŞÜNCE KULÜBÜ

Author: sevare

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses User Verification plugin to reduce spam. See how your comment data is processed.